Sposób na książki

Data opublikowania: 13 maja 2010

Chyba każdy mól książkowy wcześniej czy później staje przed problemem przechowywania swoich zbiorów. Gromadzenie chybotliwych stert w ciemnych kątach pokoju okazuje się niezbyt dobrym rozwiązaniem. Przydałoby się tę całą piękną literaturę pięknie poukładać.

Sądzę, że książka jest jednym z fajniejszych elementów wystroju i warto chwilę się zastanowić nad jej wykorzystaniem w aranżacji przytulnego, nastrojowego wnętrza. Zebrałem kilka interesujących pomysłów, które mogą Was zainspirować i podsunąć Wam dobre rozwiązania:

Ścianka na książki
Jest to bardzo prosty i pomysłowy wynalazek – płyta z prostokątnymi otworami. Opieramy ją o ścianę, a książki umieszczamy w otworach. Tomy spoczywają tam pod lekkim kątem, dzięki czemu wspierają się o ścianę. Można czegoś takiego szukać w sklepie, zamówić albo wyciąć samemu, jeśli dysponujemy narzędziami i jakąś płytą.

Półki na ścianach
Stare, ale jare – proste, solidne półki montowane na ścianach. Nie tylko pomieszczą naszą bibliotekę, ale też urozmaicą geometrię wnętrza, zasłaniając jednolite, monotonne płaszczyzny. Dla dodatkowego efektu warto użyć półek rożnej wielkości i rozmieścić je na ścianie w nieregularny, ciekawy sposób, łącząc je w interesujące konfiguracje z innymi rzeczami powieszonymi na ścianie (obrazkami, zdjęciami, lustrami).

Ściana na książki
Cała ściana pokryta półkami. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy zastosować niestandardowy pomysł – umieścić półki pod skosem. W ten sposób otrzymamy ścianę skrzyń o kształcie rombu, w których pomieścimy nie tylko książki, ale też wszelkie inne szpargały.

Meblościanka z książek
Ciekawy efekt osiągniemy dzieląc pomieszczenie regałami wypełnionymi literaturą. Nie są to lite ściany – między książkami a półkami jest sporo przestrzeni. Na położone za taką ścianką pomieszczenie patrzymy przez interesujące, nieregularne prześwity.

Może macie własne interesujące sposoby na urządzenie domowej biblioteki?

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Dominika

    Ja spotkałam się z ciekawym rozwiązaniem: półka, która sama wygląda jak książka, a na niej kilka „prawdziwych” egzemplarzy – wygląda to jak książki unoszące się w powietrzu, naprawdę 🙂

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *