Stolice europejskie: inwestowanie w apartamenty ma przyszłość

Data opublikowania: 9 czerwca 2016

Lokowanie kapitału w nieruchomościach uważa się za jedną z najbezpieczniejszych opcji inwestycyjnych. Szczególnie opłacalne jest wykładanie funduszy na apartamenty zlokalizowane w europejskich stolicach. Co jest tego powodem?

Popularność inwestycji w nieruchomości w dużej mierze wynika ze względnego bezpieczeństwa tego sposobu lokowania kapitału. Od lat można zauważyć, że ceny działek, mieszkań, domów i innych obiektów budowlanych zmieniają się tylko w niewielkim stopniu, więc nawet w razie ich spadku, inwestor nie ponosi zbyt dużych strat. Co więcej, w dłuższej perspektywie, przeczekując gorszy okres, wciąż ma szansę, by wyjść na plus. Istnieją też rynki, na których wahania cen są znaczne, ale działają na korzyść kupującego. Taką sytuację można zaobserwować w przypadku mieszkań zlokalizowanych w niektórych europejskich stolicach.

Inwestycja w nieruchomości europejskie

Inwestycja w nieruchomość wymaga znacznych nakładów finansowych, ale jeśli dysponujemy sporą sumą lub możemy pozwolić sobie na duży kredyt, to warto wziąć pod uwagę nabycie apartamentu. Mieszkania o podwyższonym standardzie, szczególnie te mieszczące się w najbardziej prestiżowych dzielnicach, są cennym nabytkiem mogącym przynieść wysoki dochód. Najlepsze części miast przyciągają kupców, a to oznacza, że apartament szybko znajdzie nabywcę.

Popyt na tego typu mieszkania widoczny jest m.in. w Londynie, Paryżu, Lizbonie czy w Kopenhadze. Należy dodać, że w Warszawie ceny mieszkań o wysokim standardzie rosną od momentu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. W związku z tym regularnie zaczęły powstawać coraz to nowsze nieruchomości, jak choćby apartamentowiec Cosmopolitan przy ul. Twardej 4. Dodatkowo w polskiej stolicy działają firmy specjalizujące się w odnawianiu kamienic, które leżą w najciekawszych punktach Warszawy.

Odrestaurowywane starych budynków odbywa się we wszystkich wspomnianych stolicach Europy, ponieważ to jeden z niewielu sposobów poszerzenia oferty inwestycyjnej tych miast. Ograniczona przestrzeń zmusza do szukania nowych rozwiązań, a im trudniej jest znaleźć miejsce dogodne do wzniesienia nowego budynku lub lokum nadające się do renowacji, tym bardziej rosnąć będą ceny mieszkań. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie wartościowe lokale dostępne w centrach miast mają służyć jako prywatne mieszkania. Część inwestycji dotyczy biurowców i dawnych mieszkań zaaranżowanych na biura, ponieważ renomowane firmy chętnie wybierają oryginalne, ale luksusowe adresy dla stworzenia swoich siedzib.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *