Styl coastal (nadmorski)

Data opublikowania: 2 października 2017

Urządzenie domu to duże, ale i przyjemne wyzwanie. Decydując się na samodzielną aranżację warto poszukać różnych inspiracji. W ostatnim czasie bardzo modny jest styl nadmorski, nazywany również coastal, w którym tematem przewodnim są przepiękne plaże w różnych rejonach świata.

Styl ten sprawdza się w wysokich i przestronnych pokojach, gdzie można pozwolić sobie na więcej elementów dekoracyjnych. To dzięki nim można wykreować miejsce, które będzie przywodzić na myśli przyjemny czas spędzany na plaży. Jak zatem ten wyjątkowy klimat przenieść do wnętrz swojego domu?

Styl nadmorski charakteryzuje się łączeniem białego koloru z różnymi odcieniami błękitu oraz drobnymi akcentami z wykorzystaniem ciemniejszych barw: brązu, czerni, zieleni czy złota. Odpowiednia kolorystyka to jednak nie wszystko. Aby stworzyć wystrój prosto z apartamentów położonych nad brzegiem morza, należy zadbać o różne dodatki. Coastal nierozerwalnie łączy się z muszlami, kolorowymi kamieniami oraz piaskiem z plaży, które można pięknie eksponować w szklanych misach czy wazonach, tworząc niezwykłą domową ozdobę. Kolejnym ważnym elementem są zielone butelki, pełniące funkcje pojemników na kwiaty, czy małe latarenki oraz wiklinowe lampy, które doskonale będą prezentować się w oknach. Na ścianach warto zamontować morskie dekoracje, takie jak muszle, koralowce, morskie skorupiaki czy ryby.

Kasia Bialasiewicz/bigstockphoto.com

Zwieńczeniem aranżacji będzie driftwood, czyli drewniane elementy, które mają przypominać drewno wyrzucone na brzeg morza, lekko zniszczone i wypłowiałe. Dzięki temu styl zyska naturalny charakter. W morskich pokojach przydadzą się również lniane pledy i narzuty oraz wiklinowe kosze. Do kuchni również można wprowadzić wiele nadmorskich dodatków, np. funkcjonalną kobaltową ceramikę oraz marynistyczne akcesoria do gotowania, których nie brakuje w sklepach. Natomiast w salonie ciekawie wyglądać będą liście palmy oraz biała boazeria. Styl nadmorski to również wspomnienia, dlatego wszechobecne zdjęcia w drewnianych ramkach będą idealnie pasować. Dodając do tego subtelne poduszki z morskimi nadrukami, będziemy mogli w zaciszu swojego domu rozkoszować się unikatowym klimatem nadmorskiego domu.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *