Tanie mieszkania na wynajem – sprawdź gdzie je znaleźć

Data opublikowania: 20 lutego 2014

Mieszkania drożejąNowy rok przynosi ze sobą nowe ceny w wielu branżach. A jak wygląda sprawa rynku nieruchomości i pojawiających się na nim lokali do wynajęcia? W niektórych regionach ceny są naprawdę niskie, więc warto sprawdzić, gdzie najbardziej opłaca się wynajmować lokum.

Jak zwykle, dość mało opłacalne jest wynajmowanie niewielkich mieszkań. Trudno jest znaleźć te, za które zapłacimy mniej niż tysiąc złotych. Na tak dogodne ceny możemy liczyć jedynie w Poznaniu w dzielnicy Wilda oraz w krakowskiej Nowej Hucie. Według dokładnych szacunków, kawalerkę możemy tam wynająć już za ok. 940 zł. Najniższa stawka za wynajem kawalerki we Wrocławiu to 1235 zł. Takie ceny pojawiają się w tamtejszym Śródmieściu. Natomiast w przypadku Warszawy najniższe ceny za wynajem jednopokojowego lokum czekają nas na Pradze Północ. Zapłacimy tam za wynajem średnio 1345 zł.

Tradycyjnie już, największy wybór i najdogodniejsze ceny pojawiają się w przypadku mieszkań dwupokojowych. W Krakowie znów najtańszych nieruchomości na wynajem należy szukać w Nowej Hucie, gdzie za lokal dwupokojowy zapłacimy średnio 1290 zł. Niewiele więcej zapłacimy w Poznaniu. W dzielnicy Nowe Miasto dwupokojowe mieszkania znajdziemy za ok. 1349 zł. Niewiele więcej zapłacimy na poznańskich Jeżycach oraz na Wildzie. Niedrogi jest również wynajem mieszkań tego typu we Wrocławiu. Na Psim Polu są one dostępne już w cenie ok. 1400 zł. Na warszawskiej Białołęce możemy wynająć je w cenie ok. 1666 zł miesięcznie.

Trzypokojowe lokum najbardziej opłaca się wynająć w Poznaniu. Średnio kosztuje ono już nawet 1806 zł, jeśli wybierzemy lokal położony w Grunwaldzie. Tylko minimalnie wyższe ceny, nieprzekraczające jednak poziomu 1900 zł obowiązują na tamtejszej Wildzie, Jeżycach oraz Nowym Mieście. Podobne ceny, przy średniej 1824 zł panują we Wrocławiu. Tyle zapłacimy za trzypokojowe mieszkanie na Psim Polu. W Krakowie najmniej zapłacimy na Podgórzu, gdzie jest to 1969 zł, a w Warszawie najniższe ceny panują w Białołęce (2130 zł). Ostatnią przeanalizowaną grupą są mieszkania czteropokojowe. Najtaniej wynajmiemy je na wrocławskich Krzykach (3290 zł). Na krakowskich Krowodrzach będzie to 3310 zł, natomiast na warszawskim Bemowie to już 3630 zł. W Poznaniu najtańsze mieszkania o tylu pokojach znajdziemy na Wildzie. Tak duże lokale nie są jednak zbyt popularne na rynku najmu.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *