Trójmiejski rynek nieruchomości luksusowych rośnie

Data opublikowania: 14 grudnia 2015

Rynek nieruchomości w Trójmieście jest jednym z ciekawszych w kraju. Uwagę przykuwają głównie luksusowe lokale, których od kilku lat stale przybywa. Zwrot inwestycyjny z apartamentów jest tu wyższy niż ten ze standardowych mieszkań.

Trójmiejski rynek nieruchomości już od kilku lat przeżywa wyraźne ożywienie. Stale przybywa nowych lokali i to zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. W dodatku coraz więcej jest jednostek, które decydują się inwestować w tutejsze nieruchomości. Na szczególną uwagę zasługuje segment luxury, na który składają się apartamenty leżące w różnych częściach Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Nieruchomości komercyjne

fot. lawcain/bigstockphoto.com

Wśród tych trójmiejskich nieruchomości, które dają możliwość uzyskania największych zysków z inwestycji, dominują mieszkania o wysokim standardzie, znajdujące się w najbardziej ekskluzywnych dzielnicach miast. Chodzi tu np. o apartamenty leżące w pasie nadmorskim i zapewniające widok na morze. Są one ofertą kierowaną do najbogatszych i najbardziej wymagających klientów. Korzystają z niej nie tylko prywatni odbiorcy, ale też inwestorzy, którzy następnie tworzą w tych budynkach apartamenty na wynajem, które przynoszą jeszcze wyższe, a do tego regularne dochody.

Co powoduje, że w Trójmieście tak wyraźnie widoczne jest ożywienie rynku nieruchomości? W dużej mierze przyczyniły się do tego niskie stopy procentowe, które zniechęcały do lokowania kapitału na lokatach bankowych, a jednocześnie dawały szansę na niskooprocentowane kredyty hipoteczne i mieszkaniowe. Poza tym w Gdyni, Gdańsku i Sopocie nie brakuje ani gotowych luksusowych nieruchomości, ani terenów na budowę kolejnych, a ten segment rozwija się w Polsce wyjątkowo szybko, Głównym tego powodem jest fakt, że nawet przy gorszej koniunkturze, apartamenty praktycznie nie tracą na wartości.

W związku z dużym ruchem na rynku nieruchomości w Trójmieście, niezbędne jest tam działanie doświadczonych agencji nieruchomości, które mają się tu lepiej niż w innych częściach kraju. Przy wysokich cenach mieszkań na sprzedaż oraz na wynajem, a także przy dużym zainteresowaniu usługami pośrednictwa, mogą one liczyć na w pełni satysfakcjonujące zyski z pomocy w kontaktach między sprzedającymi i klientami lub właścicielami i lokatorami.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *