TVP sprzedała nieruchomości za 1,6 mln zł

Data opublikowania: 10 września 2014

Telewizja Polska postanowiła pozbyć się nieruchomości o łącznej wartości sięgającej 1,6 miliona złotych. Tyle zarobiono między styczniem a sierpniem, dzięki sprzedaży 9 lokali mieszkalnych znajdujących się w Warszawie. Wszystkie one zlokalizowane były przy ul. Gierymskiego 9 oraz przy ul. Ksawerego 20. To jednak nie koniec spieniężania posiadanych przez TVP budynków. Już we wrześniu do końca doprowadzone mają zostać kolejne transakcje, których wartość ma wynieść ogółem 1,05 miliona złotych. Tym razem będzie chodziło o 3 nieruchomości – mieszkanie znajdujące się w Warszawie przy ul. Ksawerów 23 oraz budynki zlokalizowane w Bydgoszczy oraz w Iławie.

To jednak jeszcze wciąż nie wszystko, ponieważ spółka już zaplanowała dalsze wyzbywanie się posiadanych nieruchomości, których ogólną wartość oszacowano na 41,37 milionów złotych netto. Tak przynajmniej wynika z danych przedstawionych pod koniec sierpnia. Chodzi tu nie tylko o budynki, ale również o ziemie, które wyznaczono do sprzedania. Podkreśla się jednak, że nie powiedziano, iż wszystkie te nieruchomości znajdą kupców w bieżącym roku. Część transakcji może zostać sfinalizowanych dopiero w roku 2015. Nie wiadomo też, czy mieszkania zostaną sprzedane w cenie wywoławczej. TVP przyznaje, że jeśli nie znajdą się kupcy na wszystkie oferowane lokale i tereny, to spółka będzie gotowa na obniżenie proponowanych stawek. Jeżeli chodzi o nieruchomości sprzedane na przestrzeni pierwszych 8 miesięcy tego roku, to ich ceny wahały się od 222 259 złotych do okrągłych 313 000 złotych.

Giving House KeysPrzypomnijmy, że Telewizja Polska sprzedała już część posiadanych nieruchomości w ubiegłym roku. W ten sposób zarobiła 18,52 miliona złotych. W ten sposób wyzbyła się 12 lokali mieszkalnych oraz 3 nieruchomości innego typu. Transakcje dotyczyły lokali znajdujących się w Warszawie, także przy ul. Gierymskiego oraz przy ul. Ksawerów, ale również nieruchomości zlokalizowanych Gdańsku, Rzeszowie oraz Poznaniu. To już w tamtym roku planowano wyzbycie się nieruchomości, które wystawiono na sprzedaż w 2014 r. Poza wszystkimi wspomnianymi lokalami, TVP zapowiadało chęć spieniężenia lokali mieszczących się w Krakowie, Szczecinie, Janowej Górze, gminie Serock i w Piasecznie. Pozyskane w ten sposób fundusze mają zasilić konto spółki, która w 2013 r. zanotowała ponad 150 milionów złotych strat!

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *