Ubezpieczenia mieszkań i domów

Data opublikowania: 8 września 2010

Ubezpieczenia domów i mieszkańCzy warto? Odpowiedź w obliczu ostatnich zdarzeń w postaci powodzi jest oczywista – tak. Mieszkanie jest dla nas zazwyczaj największa materialną wartością, dlatego powinniśmy je ubezpieczyć. Kwota inwestycji zazwyczaj przysłania oczy właścicieli niemających do końca świadomości konsekwencji w przypadku, gdy nastąpi nieoczekiwane nieszczęście i utrata całego dorobku ich życia.

Dzięki konkurencji na rynku ceny ubezpieczeń są coraz bardziej atrakcyjne. Ubezpieczenia zazwyczaj sprzedawane są w polisach rocznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ubezpieczenia mieszkania na okres krótszy, na przykład wakacyjny. Ubezpieczenie powinno być dobrane indywidualnie do naszych potrzeb i obejmować szczegółowo wartościowe dla nas rzeczy. Firmy ubezpieczeniowe oferują tak zwane pakiety przedstawiające różne warianty następstw. Najczęstszymi z nich są oczywiście ubezpieczenia od zdarzeń losowych, a w szczególności działań natury takich jak grad, deszcz a zatem zalanie, burza, śnieg czy osuwanie się ziemi. Drugim pakietem jest zazwyczaj zabezpieczenie od kradzieży, rabunku oraz zniszczeń z nim związanych. Warto sprawdzić, do jakiej kwoty ubezpieczenie obejmuje rekompensatę szkód, ponieważ nie zawsze jest to wartość nieograniczona.

Musimy mieć świadomość, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie w każdym przypadku jest zobowiązane do wypłacenia nam odszkodowania. Zazwyczaj nie robi tego, gdy wybuchnie wojna jak również w wyniku wyraźnych zaniedbań właściciela, powodujących uszkodzenie bądź zaniedbanie budynku.

Możemy również ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej na terenie nieruchomości, gdzie znajduje się mieszkanie ubezpieczającego. Jest to coraz częstsza i popularna praktyka. Ciekawy i mało znany aspekt stanowi również możliwość ubezpieczenia własnych zwierząt domowych na wskutek ich chorób lub wyrządzenia przez nie szkód osobom trzecim.

Aby znaleźć dobrą firmę ubezpieczeniową nie trzeba wcale szukać daleko, ponieważ ich siedziby powinny znajdować się niemal w każdym mieście. Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim renomą i rankingami. Zaufane marki w przypadku ubezpieczeń mają to do siebie, że niezmiernie dbają o klienta.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *