Warszawa z ofertą nieruchomości na targach MIPIM w Cannes

Data opublikowania: 16 marca 2016

Warszawa wystąpi na targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes. Stolica przedstawi swoją ofertę, na którą składa się 11 nieruchomości, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Poza działkami, pokazane zostaną wyroby lokalne.

Warszawa będzie jednym z tych polskich miast, które zaprezentują swoje nieruchomości podczas targów inwestycyjnych MIPIM we francuskim Cannes. Na ofertę stolicy składa się 11 działek znajdujących się w różnych częściach miasta. Trzy z nich zlokalizowane są w Śródmieściu, dwie leżą na Pradze-Południe i dwie na Bielanach, a pojedyncze nieruchomości będą reprezentowały Pragę-Północ, Mokotów, Wilanów i Wolę.

Warszawski rynek nieruchomosci

fot. Fotokon/bigstockphoto.com

Większość lokalizacji przeznaczonych jest na zabudowę mieszkaniową, choć jedna z nieruchomości na Mokotowie ma służyć usługom lokalnym i ponadlokalnym. Podczas targów inwestycyjnych przedstawiane będą jednak nie tylko nieruchomości miasta. Swoje oferty zaprezentuje także 12 polskich firm. W ten sposób pokazane mają zostać nie tylko poszczególne miejsca w stolicy, ale również jej infrastruktura oraz potencjał gospodarczy i inwestycyjny. Przy okazji promowane będą lokalne marki, szczególnie te reprezentujące sektor kreatywny. Pochwalą się one swoimi produktami, takimi jak m.in. gry dotyczące Warszawy, notes z fotografiami Warszawy czy perfumy z zapachem stworzonym specjalnie z myślą o naszej stolicy. Warunkiem uczestnictwa firm w targach było zaprojektowanie i wyprodukowanie wszystkich pamiątek właśnie w Warszawie.

Wiadomo już, jak będzie wyglądało stoisko Warszawy. Wystawy dotyczące polskiej stolicy mają zmieścić się na obszarze ok. 100 m kw. Stoisko będzie posiadało duże ekrany i stół interaktywny. To przy ich pomocy prezentowane będą wszystkie materiały zachęcające do wybrania Warszawy jako miejsca zamieszkania lub działalności biznesowej. Szczególną atrakcją na warszawskim stoisku ma być gra w stylu Tetris, która pozwoli zapoznać się z najważniejszymi budynkami naszej stolicy.

Targi inwestycyjne MIPIM odbywają się w dniach 15-18 marca, a poza Warszawą, Polskę będą na nich reprezentowały m.in. Gdańsk, Kraków, Wrocław i Łódź. Tematem przewodnim imprezy są kwestie mieszkalnictwa. Nacisk kładziony będzie na modele dofinansowań do mieszkań, obecne trendy w najmie prywatnym oraz współczesne trendy w podaży mieszkań.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *