Wciąż rośnie zainteresowanie zakupem mieszkań na wynajem

Data opublikowania: 14 sierpnia 2014

Z roku na roku wzrasta w Polsce zainteresowanie zakupem mieszkań, które później będą przeznaczone pod wynajem dla klientów. Nieruchomości, które właścicielom mają przynosić zysk, świetnie się sprzedają.

Wzrost zainteresowania wynajmowaniem świeżo kupionych mieszkań jest najbardziej widoczny w dużych miastach (tu klientami są głównie pracownicy przyjeżdżający tu w poszukiwaniu zatrudnienia, studenci oraz turyści), jak i w miejscowościach typowo turystycznych (z naciskiem na mieszkania nad morzem i w górach, gdzie sezon na wynajem jest wprawdzie krótki – urlopy – ale wyjątkowo opłacalny).

business, eco, real estate and office concept - businessman andDuży wpływ na rosnącą chęć posiadania mieszkania do wynajęcia miały też ostatnie spadki oprocentowania i opłacalności lokat, które jako sposób na zainwestowanie pieniędzy nie są już tak dobre jak kiedyś. Ci, którzy mogliby włożyć fundusze na lokatę dostrzegają, że zysk jest minimalny i coraz bardziej myślą o inwestowaniu w nieruchomości, które dodatkowo „spłacałyby się” z kwot uzyskiwanych z najmu, będąc jednocześnie nienaruszalną inwestycją w przyszłość (dom, mieszkanie, ziemia). Alternatywne inwestycje jak złoto czy brylanty, nie cieszą się w Polsce wielkim uznaniem, i postrzegane przez pryzmat ryzyka przyciągają zdecydowanie mniej chętnych niż właśnie nieruchomości.

Do rosnącego trendu dopasowują się również deweloperzy, którzy w budowanych przez siebie osiedlach mieszkaniowo-usługowych coraz częściej umieszczają mieszkania i miniapartamenty z dopiskiem sugerującym, że byłyby one świetną inwestycją właśnie pod kątem zarabiania na nich poprzez wynajem turystom, biznesmenom, czy studentom. I często takie lokale rzeczywiście przynoszą zysk: zbudowane na nowych osiedlach, z zapleczem bezpieczeństwa (monitoring, stróż), placami zabaw i parkingami są pożądanym miejscem do zamieszkania przez tych, którzy za dobre warunki wynajmu są gotowi zapłacić więcej.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *