Wnętrza w stylu Dark Nordic

Data opublikowania: 12 marca 2018

Projektując wnętrze mieszkania pragniemy znaleźć inspiracje i stworzyć niepowtarzalny klimat, który odzwierciedli nas samych i stanie się prawdziwym azylem domowników. W ostatniej dekadzie bardzo modne były wnętrza w stylu skandynawskim. Biel, szarości, jasne kolory, prostota i harmonia królowały we wszystkich pomieszczeniach.

Obecnie popularny styl skandynawski zaczyna być wypierany przez nowoczesny Dark Nordic. Prezentuje on wciąż prostotę i funkcjonalność, jednak do jasnych minimalistycznych wnętrz dochodzi ciemna paleta barw.

alenkasm/bigstockphoto.com

Styl ten charakteryzuje się zasadami skandynawskimi, jednak wprowadza pewną metamorfozę. Wnętrza są ciemne, mroczniejsze, z wykorzystaniem ciemnych akcentów w postaci mebli, dodatków i ozdób. Ściany pomalowane na mocne kolory stanowić mają tło dla wciąż minimalistycznego skandynawskiego wzornictwa. Najmodniejsze kolory to odcienie butelkowej zieleni, ciemnego granatu, kobaltu oraz bordo, a także antracyt i rubin. Intensywne kolory mają dodawać wnętrzom elegancji i tworzyć kameralny nastrój. Do pomieszczeń urządzonych w tym stylu doskonale pasują dodatki wykonane z miedzi lub w kolorze złota.

Dark Nordic stawia na ponadczasowe, funkcjonalne i jednocześnie piękne wyposażenie. Meble i dodatki wykonywane są z dobrych jakościowo materiałów o różnych fakturach. Ciemne, aksamitne poduszki, pikowane narzuty, będą stanowić świetną bazę dla tego stylu. Wnętrze to ma bowiem służyć mieszkańcom przez długi czas.

Styl ten najlepiej sprawdzi się w sypialniach, salonach oraz pokojach gościnnych. Ma on za zadanie wprowadzić do skandynawskiego wystroju niepowtarzalny charakter, urozmaicić wnętrze i sprawić, by było mniej ascetyczne. Nie wolno jednak zaburzać harmonii, jaką tworzy skandynawska stylistyka i estetyka, dlatego warto postawić na jeden mocny kolor i zachować go w danym pomieszczeniu.

Należy także pamiętać, że zbyt wiele ciemnych kolorów lub ich nadmierna intensywność odbierze pomieszczeniu urok i sprawi, że będzie mroczne i ciemne, a czasami nawet przytłaczające. Nie wolno zapominać, że to odpowiednie światło zapewnia przytulność wnętrzom i należy zadbać, by współgrało ono z ciemnymi kolorami.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *