Wnętrze, które się nie starzeje

Data opublikowania: 16 lipca 2018

Jak przygotować wnętrze, by było ono modne prze wiele kolejnych lat? Trendy, jakie występują w branży dekoratorskiej, zmieniają się równie dynamicznie jak w świecie mody. Jednak jest kilka klasycznych i ponadczasowych opcji, które są pewniakami w przypadku atrakcyjnej aranżacji dla każdego. Poniżej kilka wskazówek dotyczących modnego urządzenia domu.

Warto zainwestować w solidne meble i elementy wykończeniowe. Drewniane podłogi, meble oraz drzwi stanowią pewność, że za kilka lat nie odbarwią się i nie zniszczą. Ponadto drewno nadaje każdemu pomieszczeniu przytulny i ciekawy charakter. Wielość gatunków pozwala również na nietypowe aranżacje, które będą zmieniać się wraz z dodatkami. Drewno sprawdza się bowiem przy stylu prowansalskim, eleganckim, skandynawskim czy angielskim. Wykończenie pokoju dębową podłogą lub biurkiem zagwarantuje ponadczasowość tego wnętrza. Ważny argumentem dla tego materiału jest jego ekologiczność, która zawsze jest w modzie i nigdy się nie zestarzeje.

PlusONE/bigstockphoto.com

Podobnie jak drewno, zawsze na czasie są jasne kolory ścian. Biel, szarość czy beż doskonale komponują się zarówno z subtelnymi, jak i odważniejszymi dodatkami. Zastosowanie kontrastu również jest ponadczasowe i zawsze robi wrażenie. Najlepiej jednak skupić się na mniejszym elemencie, jak np. blat czy obudowa kabiny prysznicowej. Sprawdzony w branży aranżacyjnej jest także minimalizm, który zapewnia wrażenie przestrzenności w różnych pomieszczeniach. Uzupełnia się kolorowymi dodatkami jak finezyjne ramki na zdjęcia czy kolorowe koce i poduszki. Uniwersalny styl jest również bardzo praktyczny i pozwala dobrze rozplanować nawet najmniejszą przestrzeń. A odpowiednia pielęgnacja drewnianych mebli, podłóg i innych elementów gwarantuje trwałość na długi okres.

W przypadku uniwersalnej aranżacji wnętrz należy unikać charakterystycznych dywanów, wymyślnych tapet czy rozłożystych żyrandoli. Nawet jeśli te przedmioty aktualnie wydają się być hitem, to za kilka lat mogą kojarzyć się zupełnie odwrotnie. Lepiej jest inwestować w łatwo wymienialne elementy wystroju jak zasłony, lampki czy bibeloty, bo do dzięki nim tworzy się klimat wnętrza i można go zmieniać co kilka lat, gdy reszta elementów wystroju pozostaje bez zmian i nadal jest modna.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *