Wrocław zwolni przedsiębiorców z podatku od nieruchomości?

Data opublikowania: 25 maja 2015

Zwolnienia z podatku od nieruchomości wrocławscy radni przygotowali dla przedsiębiorców inwestujących w sport i rekreację. Projekt uchwały przewiduje zwolnienia podatkowe przez okres kilku, a nawet kilkunastu lat w zależności od poniesionych nakładów i rodzaju obiektu.

Program zwolnień podatkowych w obszarze sportu i rekreacji poprawi znacznie dostępność mieszkańców do obiektów sportowych, a do jego realizacji zostaną zaangażowane liczne wrocławskie firmy. Utworzone zostaną nowe miejsca pracy, pobudzi to gospodarkę i zachęci przedsiębiorców do inwestowania we Wrocławiu.

Dofinansowanie inwestycji

fot. kadmy/bigstockphoto.com

Duży nacisk obecnie stawia się na zdrowie, zdrowe odżywianie i zdrowy wygląd. W całym kraju otwierane są nowe siłownie, SPA, kręgielnie, sale fitness i plenerowe ścianki wspinaczkowe. Mniejsze obiekty realizowane są przez inwestorów indywidualnych, te większe: jak stadiony, lodowiska, hale sportowe, czy baseny są własnością miast.

Program przewiduje dwa rodzaje pomocy:

  • inwestycyjną – wybudowanie lub zakup na rynku pierwotnym obiektu sportowego, bądź modernizacja obiektu lub jego części przy nakładzie minimalnym 5 tys. złotych,
  • operacyjną – szkolenie dzieci i młodzieży przez wykwalifikowanego instruktora sportu lub wykorzystanie obiektu przy organizacji 10 edycji igrzysk World Games 2017.

Najdłuższy okres na zwolnienie w całości z podatku od nieruchomości to 15 lat, a skorzystają z niego przedsiębiorcy, którzy zainwestują: w odkryte baseny, lodowiska, boiska, strzelnice sportowe i przystanie rzeczne. 10-letnie zwolnienia podatkowe obejmują: parki linowe, korty tenisowe odkryte, hale sportowe do gier zespołowych i baseny kryte, natomiast 6 lat dotyczy infrastruktury wykorzystywanej do sportów wodnych, plenerowych ścianek wspinaczkowych i krytych kortów tenisowych. Okres 3-letni obejmuje siłownie i hale sportów indywidualnych oraz dotyczy obiektów wykorzystanych na cele igrzysk World Games 2017 przy nakładach minimum 10 tysięcy złotych. Przy modernizacji powierzchni 50 mkw. lub infrastruktury sportowej i nakładach do 50 tysięcy złotych to zwolnienie na okres 1 roku, a trzy lata bez podatku to zainwestowane środki powyżej 50 tysięcy złotych.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *