Za nowy dom płaci mężczyzna: ale to kobieta go wybiera!

Data opublikowania: 11 grudnia 2013

Nowy domDla kobiet z pewnością będzie to dobrą wiadomością – według polskich deweloperów, zwykle mężczyźni płacą za dom kupowany na rynku pierwotnym, jednak to kobiety wybierają konkretną nieruchomość. Specjaliści podkreślają, że nie ma w tym raczej niczego zaskakującego. Nie od dziś wiadomo bowiem, że mężczyźni najczęściej zwracają uwagę na kwestie praktyczne. Liczy się dla nich cena nieruchomości i świadomość, że inwestycja jest opłacalna. Wszystkie pozostałe szczegóły interesują zwykle już tylko kobiety. To panie skupiają się na wyglądzie domu, na jego wyposażeniu, na położeniu i wyglądzie okolicy.

Deweloperzy przyznają, że kobiety częściej stawiają na swoim i dlatego nawet, jeżeli mężczyźni mają odmienne zdanie, to i tak zwykle wykładają pieniądze na dom, który spodobał się ich partnerce. Osoby pracujące w tej branży szacują, że podobny scenariusz pojawia się w ok. 80% przypadków. Mężczyzna wybiera zazwyczaj kilka opcji, które dają mu pewność, że rozsądnie lokuje środki finansowe. Chce wiedzieć, że wartość domu będzie wzrastała w kolejnych latach. Najczęściej nie ma jednak nic więcej do powiedzenia. Nie oznacza to wcale, że kobiety nie interesują się cenami. Wbrew przeciwnie, bardzo dokładnie analizują możliwości cenowe i lepiej negocjują warunki kupna.

Trzeba jednak przyznać, że kobiety mają bardzo długą listę oczekiwań wobec kupowanego domu. Oczywiście, panie chcą również, aby nowy dom był funkcjonalny, jednak bardzo ważne jest także to, by przy okazji był piękny pod względem wizualnym. Żeby kobieta miała prawdziwą ochotę wprowadzić się do kupowanego lokum, powinno ono być po prostu idealne. Liczy się przy tym jego uniwersalne piękno tak, by zachwycało wszystkich wkoło, ale musi też celować w gust jego przyszłej mieszkanki.

Poza projektem, liczy się też odpowiednia lokalizacja. Mężczyźni zwracają uwagę na walory komunikacyjne, a kobietom zależy także na tym, by w pobliżu znajdowały się obiekty kulturalne, restauracje, markowe sklepy, przedszkole, szkoła, ważne urzędy. Oczywiście, kobiety chcą być też modne. Panowie powinni więc sprawdzić, co jest teraz na topie, zanim wskażą konkretne propozycje. Co jakiś czas okazuje się, że bardziej popularne są mieszkania dwupoziomowe, ale w innym okresie panuje moda na nieruchomości parterowe.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *