Wygodna i funkcjonalna kawalerka

Data opublikowania: 19 listopada 2018

Niewielkie mieszkanie wcale nie musi oznaczać ścisku i braku przestrzeni. Odpowiednia aranżacja pozwala stworzyć ciekawe wnętrze, w którym będzie można wygodnie mieszkać.

Właściwa organizacja wszystkich punktów mieszkania oraz odpowiednia segregacja przedmiotów stanowią klucz do przygotowania kameralnego, funkcjonalnego i modnego lokalu mieszkalnego. Poniżej kilka pozycji na aranżacje kawalerki o powierzchni mniejszej niż 40 metrów kwadratowych.

Mangostar/bigstockphoto.com

Wzorzyste dodatki

Niewielkie mieszkanie zyska charakter, gdy dodatki będą rzucać się w oczy. Warto zdecydować się na kolorowe dywany czy jedną ścianę w kwiatowy wzór. Przy takiej aranżacji należy zachować umiar i umiejętnie łączyć wzory z funkcjonalnymi meblami. Niekiedy poduszki z połyskliwej tkaniny będą wystarczającym dodatkiem do całej aranżacji.

Minimalistyczne wnętrze

W przypadku małych mieszkań najlepiej jednak sprawdza się klasyczny minimalizm. Skandynawski styl,  w którym dominuje biel i drewno, optycznie powiększą każdą przestrzeń. Taka aranżacja ogranicza się do wygodnej kanapy, drewnianego stołu, dużej szafy, jasnych mebli i kilku zdjęć na ścianach. Wszelkie bibeloty powinny być schowane w różnych organizerach, by ich poszukiwania nie zajmowały dużo czasu.

Fokus na odpoczynek

Jasny podział kawalerki korzystnie wpłynie na funkcjonalność mieszkania. W jednym pokoju należy stworzyć przestrzeń sypialną, biurową i jadalną. Najbardziej istotne jest miejsce codziennego relaksu i przy małych mieszkaniach najlepiej sprawdza się rozkładana kanapa, która w centralnej części pokoju będzie miejscem spotkań, a w nocy pozwoli na regenerujący sen. Przed zakupem łóżka koniecznie trzeba dokładnie zmierzyć wydzieloną przestrzeń, gdyż nawet 20 cm będzie stanowiło dużą różnicę w mieszkaniu.

Modne szkło

W każdej kawalerce dobrze prezentować się będą szklane elementy wykończeniowe, gdyż ciekawie urozmaicają wnętrze i nie przytłoczą go. Na ścianie można powiesić lustro w pięknej ramce, dobrze prezentować się będzie również stół ze szklanym blatem. Za sprawą tych elementów pokój będzie wyglądał na większy i bardziej nowoczesny. Ze szkłem świetnie komponują się z metalowe meble i jasne ściany z dodatkiem szarości.

 

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *