Wynajem apartamentów w miastach: przedsylwestrowe zainteresowanie

Data opublikowania: 23 grudnia 2013

Wynajem nieruchomości w polskich miastach ma się coraz lepiej na przestrzeni całego roku, jednak w okresie przedsylwestrowym zauważalny jest szczególny popyt na tego typu usługi. Ma to związek z faktem, iż w tym okresie wiele osób przyjeżdża do większych miast, by wziąć udział w organizowanych tam zabawach sylwestrowych. Odbywają się one na rynkach miast, pod gołym niebem, ale oprócz tego, zdecydowanie więcej jest możliwości miłego spędzenia tej szczególnej nocy w klubach i restauracjach. To natomiast przyciąga do miast rzesze osób pochodzących ze wsi i mniejszych miasteczek.

Zainteresowaniem cieszą się zarówno pokoje hotelowe dla osób, które szukają jedynie samego noclegu, a resztę dnia chcą spędzić na zwiedzaniu czy zabawie, jak też apartamenty dla tych gości, którzy planują sylwestra w hotelu i chcą przeżyć go w pokoju wyróżniającym się wysokim standardem. Jest to zdecydowanie ciekawszą opcją, niż siedzenie z bliską osobą we własnym mieszkaniu. Oczywiście, od tego, jaki typ pokoju wybierzemy, zależy koszt noclegu. Najczęściej ceny wahają się od ok. 100 do kilkuset złotych za jedną noc. Jak zwykle, im większe jest miasto i więcej gwiazd ma wystąpić na organizowanym w nim sylwestrze, tym wyższe będą ceny noclegów.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że ceny mają związek nie tylko z samym standardem wybranego lokum, ale również z tym, że jest to szczególny okres w roku. Musimy zatem liczyć się z tym, że niektóre hotele i pensjonaty mogą nieco podnieść stawki i będziemy musieli zapłacić za zakwaterowanie więcej niż w pozostałych miesiącach roku. Niemniej jednak, z okazji sylwestra często można liczyć na dodatkowe usługi takie, jak choćby uroczysta kolacja w hotelowej restauracji czy wspólny toast o północy. Część hoteli organizuje także bale dla swoich gości. Oczywiście, trzeba za nie osobno zapłacić. Ich koszt – podobnie, jak w przypadku samego noclegu – waha się od 100 do kilkuset złotych od osoby.

Na sylwestrowej nocy zarabiają nie tylko same hotele. Na dodatkowy zysk mogą liczyć również poszczególni pracownicy, dla których jest to okazja do otrzymania większych napiwków. Dodatkowo, więcej w sylwestra zarobią salony fryzjerskie i kosmetyczne działające blisko hoteli, ponieważ to zapewne w nich kobiety będą przygotowywały się do wieczornej imprezy. Ponadto, będzie to okazja do zarobku dla barów oraz sklepów monopolowych znajdujących się w okolicy.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *