Rośnie zainteresowanie domami pod miastem

Data opublikowania: 8 stycznia 2014

Dom pod miastemRuch na polskim rynku nieruchomości widoczny jest już od dłuższego czasu, a analitycy podkreślają, że zainteresowanie domami i mieszkaniami stale rośnie. Zauważalne jest to szczególnie w przypadku domów znajdujących się pod miastem. Taka opcja jest chętnie wybierana głównie przez Polaków młodych, samodzielnych, którzy pracują w centrum miasta i chcą mieć blisko do pracy, ale jednocześnie nie mają ochoty bezustannie przebywać w miejskim zgiełku. Najczęściej na dom pod miastem decydują się małżeństwa i rodziny chcące, by dzieci mogły wychowywać się w miejscu, w którym powietrze jest względnie czyste.

Największą zaletą domów pod miastem jest fakt, że mogą one mieć powierzchnię znacznie większą niż lokale dostępne w centrum miasta. Poza tym, mamy tam zdecydowanie więcej spokoju i po pracy możemy w stu procentach zregenerować siły. To również zdecydowanie lepsze miejsce do wychowywania dzieci. Z tego też powodu, w okolicach podmiejskich osiedli domów jednorodzinnych powstają żłobki, przedszkola i szkoły. Dodatkowo, zaletą domów pod miastem jest to, że mamy blisko do wszystkich ważnych dla nas punktów zlokalizowanych w centrum. Zazwyczaj władze dużych miast dbają o to, aby dzielnice podmiejskie miały dobre połączenia komunikacyjne z centrum. Budowane są nowe drogi dojazdowe, a poza tym, uruchamiane są połączenia komunikacji miejskiej, w tym linie autobusowe i tramwajowe.

Niemniej jednak, mieszkając pod miastem trzeba liczyć się z wcześniejszym wstawaniem. Powodem są korki, które sprawiają, że dotarcie do pracy będzie nieco dłuższe niż mogłoby nam się to wydawać. Nawet, jeśli nasz dom nie znajduje się daleko od miejsca naszego zatrudnienia, to jednak w godzinach szczytu zarówno dojazd do pracy, jak też powrót do domu mogą zająć nam sporo czasu. Minusem domów leżących pod miastem jest także to, że coraz ciężej jest znaleźć ich oferty w niskiej cenie. Zainteresowanie takimi nieruchomościami jest bardzo duże, a im bardziej wyludniają się centra miast, tym wyższe stają się ceny za metr kwadratowy domów leżących na obrzeżach dużych miejscowości.

Mimo to, analitycy rynkowi są przekonani, że w najbliższym czasie dalej będzie rosła liczba domów kupowanych lub stawianych właśnie pod dużymi miastami. Sprzyjać temu będą dogodne warunki kredytowania wynikające z niskich stóp procentowych, a także zbliżający się start programu dofinansowań „Mieszkanie dla Młodych”.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *