Informacje prasowe

 • Rekomendacja S
  Rosną koszty utrzymania domu
  Dodane w: Aktualności, Informacje prasowe

  Okazuje się, że przeciętna polska rodzina miesięcznie na utrzymanie domu wydaje 930 złotych. To o 15 złotych więcej niż rok temu. Z czego to wynika? Przede wszystkim z kosztowniejszych usług wywozu śmieci, wzrostu czynszu czy rachunków za gaz. Nawet zamrożenie cen energii w tym przypadku niewiele pomogło.… Czytaj dalej

 • Nie daj zaskoczyć się zimie… w maju
  Dodane w: Informacje prasowe

  Śnieg w maju? Wydawałoby się – sporadyczna anomalia pogodowa. Meteorolodzy jednak dowodzą, że w naszym klimacie chłodne dni w okresie od maja do września zdarzają się całkiem często. Najlepszym wtedy sposobem na zapewnienie, by w naszych domach było ciepło i przytulnie jest usługa „Ciepło przez cały rok”.… Czytaj dalej

 • Mieszkanie do 5.000 zł za mkw. w Warszawie i okolicy? To możliwe!
  Dodane w: Informacje prasowe

  Z danych serwisu tabelaofert.pl wynika, że w ofercie firm deweloperskich z Warszawy i najbliższych okolic znajduje się kilkaset mieszkań w cenie nieprzekraczającej 5.000 zł brutto za jeden metr kwadratowy.

  Mieszkania w atrakcyjnej cenie poniżej 5.000 zł brutto za jeden metr kwadratowy to wciąż towar bardzo deficytowy. Aczkolwiek dziś w ofercie deweloperów jest ich całkiem sporo. Najwięcej w miejscowościach bezpośrednio sąsiadujących z Warszawą.

  W stolicy deweloperzy oferują tylko nieliczne mieszkania w cenie poniżej 5.000 zł brutto za jeden metr kwadratowy. Jest Czytaj dalej

 • Pracownia AMP Atelier zaprojektowała dla Dolcanu II etap os. Aleja Krakowska
  Dodane w: Informacje prasowe

  aleja_krakowskaStołeczny deweloper Dolcan rozszerzył współpracę z uznanym biurem architektonicznym AMP Atelier. Wyłoniona w drodze konkursu pracownia odpowiadać będzie za projekt II etapu budowy osiedla Aleja Krakowska na pograniczu Włoch i Ochoty.

  Projekt zakłada budowę 170 mieszkań na terenie o łącznej powierzchni 5000 m2. W budynku mają również powstać lokale użytkowe. Będzie to drugi, z czterech planowanych etapów flagowej inwestycji Dolcan, której budowa rozpoczęła się wiosną br.  Zakończenie realizacji przewidywane jest na koniec 2012 roku.

  Biuro AMP Atelier współpracowało … Czytaj dalej

 • Osiedle Magenta na półmetku realizacji
  Dodane w: Informacje prasowe

  Budowa Osiedla Magenta, inwestycji stołecznego dewelopera Dolcan, jest już na półmetku realizacji. Pierwszy etap zakłada wybudowanie 8 domów, z czego każdy będzie posiadał 3 segmenty. Jego planowane zakończenie przypada na grudzień 2010. Cena promocyjna za metr kwadratowy z działką rozpoczyna się od 4200 złotych brutto.

  Wszystkie konstruowane budynki są dwukondygnacyjne, a łączna powierzchnia każdego z nich wynosi 169 m2. Poszczególne domy będą posiadać salon z jadalnią, kuchnię, pomieszczenie gospodarcze na parterze oraz 4 sypialnie, garderobę i 2 łazienki zlokalizowane … Czytaj dalej

 • LUMINA pokryta dachem – kolejny krok w skutecznej izolacji
  Dodane w: Informacje prasowe

  Realizowany w Długołęce pod Wrocławiem projekt wysoko energooszczędnego domu LUMINA House ma już dach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego Systemu Kronopol udało się szybko i sprawnie wykonać więźbę dachową, jednocześnie zapewniając odpowiednią izolację. O innowacyjnej technologii szkieletu drewnianego, jego korzyściach i montażu w LUMINIE rozmawiamy z Andrzejem Lipińskim – Menedżerem Produktu w firmie KRONOPOL.

  Lumina
  Archipelag: Kronopol jest twórcą i propagatorem budowania w nowoczesnej technologii szkieletu drewnianego System Kronopol – na czym polega innowacyjność tego systemu? Czym różni się od technologii tradycyjnej?
  Andrzej Czytaj dalej