Nieruchomości na Pomorzu – czy warto kupić?

Nieruchomości na Pomorzu – czy warto kupić?

W branży nieruchomości trwa rollercoaster. Ceny stale idą w górę, choć mało kto może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania, bo przy najdroższych od dekad kredytach, tylko osoby z gotówką wybierają inwestowania w nieruchomości. Jednak czy w dobie licznych zmianach i niestabilności gospodarczej to się opłaca? Jak wygląda sytuacja na Pomorzu, gdzie do tej pory mieszkania sprzedawały się jak świeże bułeczki?

Ceny mieszkania w Trójmieście, Kołobrzegu czy Szczecinie od kilku lat znajdują się w polskiej czołówce. Za lokale położone w najbardziej atrakcyjnych miejscach, czyli tuż obok morza czy starówki, trzeba często zapłacić więcej niż za nieruchomość o podobnym standardzie w Warszawie czy Krakowie. Cena za metr kwadratowy nierzadko przekracza 10 tys. zł, a za najbardziej ekskluzywne apartamenty trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej. Jednak nawet tak wysokie ceny nie odstraszają kupujących, którzy w takim zakupie widzą dobrą inwestycję na przyszłość. Atrakcyjne położenie w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego zawsze będzie ogromnym atutem. W Trójmieście oraz w innych nadmorskich miejscowości najlepiej sprawdza się najem krótkoterminowy, który generuje największe zyski. Turyści województwo pomorskie chętnie odwiedzają o każdej porze roku. Natomiast latem, ze względu na oblężenie, ceny za najem często są dwukrotnie wyższe, a chętnych i tak nie brakuje.

Alternatywą dla najmu turystycznego jest wynajmowanie mieszkania studentom, którzy zwłaszcza w Trójmieście szukają wygodnych mieszkań bądź pokoi do zamieszkania na dłużej. Dlatego też mieszkania na Pomorzu nadal dobrze się sprzedają, a kolejne inwestycje budowlane są realizowane. Niemniej widać zmiany w grupie klientów, bo trudności w uzyskaniu zdolności kredytowej dotknęły bardzo wiele potencjalnie zainteresowanych osób, dlatego gorzej sprzedają się mieszkania w mniej turystycznych częściach Trójmiasta czy Pomorza. Jednak jak podkreślają eksperci, osoby posiadające gotówkę, w sobie szalejące inflacji, powinny ją zagospodarować właśnie poprzez zakup ciekawej nieruchomości w dogodnej lokalizacji. Tak inwestycja z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach.

Dodaj komentarz