AGD do kuchni – jak wybrać?

AGD do kuchni – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu AGD jest trudniejszy niż mogłoby się wydawać. Bez względu na to, czy urządzamy nową kuchnię, czy ją remontujemy, od naszych wyborów zależy jej funkcjonalność. Często dopiero podczas gotowania okazuje się, że brakuje nam palników lub lodówka jest zdecydowanie zbyt mała, gdy chcemy przyjąć gości. Aby uniknąć tego typu błędów, które trudno nadrobić, starannie dobierzmy kuchenne AGD do swoich potrzeb.

Kuchenka

Jeden z kluczowych sprzętów w każdej kuchni nie musi mieć tylko 60 centymetrów szerokości! Właśnie do tego typu czteropalnikowych kuchenek jesteśmy zwykle przyzwyczajeni. Okazuje się jednak, że wystarczy na kuchenkę przeznaczyć odrobinę więcej miejsca, by cieszyć się dodatkowym miejscem do gotowania. Ma to znaczenie przy większej rodzinie lub w czasie wizyt gości. Jeśli trudno nam podać większy posiłek tak, by wszystko było ciepłe, rozwiązaniem mogą okazać się dodatkowe palniki.

Nie warto w tym przypadku bać się niewykorzystanej przestrzeni. Nieużywane palniki można w każdej chwili osłonić specjalną płytą i cieszyć się dodatkowym miejscem roboczym.

Wybierając kuchenkę, nie można pominąć kwestii piekarnika. Znakomicie sprawdzają się modele dwukomorowe pozwalające na przygotowanie dwóch różnych potraw równocześnie. Nowoczesny piekarnik z opcją samoczyszczenia oszczędzi nam dodatkowo czasu związanego z uciążliwym sprzątaniem.

Zmywarka

Jeśli chcemy oszczędzać wodę i swój czas, zmywarka może okazać się jedną z najlepszych inwestycji. W jej przypadku też liczy się wielkość. Jeśli chcemy w niej wygodnie myć większe garnki i blachy, musi mieć minimum 60 centymetrów szerokości. Przy wyborze tego typu sprzętu zwróćmy też uwagę na dostępne programy. Przydadzą się zarówno krótkie, codzienne tryby, jak i intensywniejsze cykle mycia, które poradzą sobie z tłuszczem czy przypaleniem. Codzienne używanie zmywarki ułatwiają też wszelkie kosze i silikonowe elementy podtrzymujące naczynia. Im ich więcej, tym nasze szkło jest bezpieczniejsze.

Kupując zmywarkę, sprawdźmy też klasę energetyczną sprzętu, a w razie potrzeby skonsultujmy to ze sprzedawcą. Ponieważ jest to urządzenie codziennego użytku, powinno zużywać niewiele prądu.

Lodówka

Wymiary i pojemność lodówki decydują o tym, czy w przyszłości starczy w niej miejsca również na większe zakupy. Ostatnio niezwykle popularne są chłodziarko-zamrażarki typu side by side, które zaopatrzone są w kostkarkę i pojemnik z zimną wodą. Tego typu modele to zawsze duża pojemność i wygoda, ale potrzeba na nie miejsca. Gdy urządzamy małą kuchnię, warto położyć nacisk na dużą zamrażarkę i system przedłużonej świeżości. Dzięki temu łatwiej będzie zarządzać domowymi zapasami.

W sklepach dostępnych jest obecnie wiele lodówek o niestandardowych wymiarach lub takich, które zostały stworzone pod zabudowę. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać miejsce i pozwolić sobie na wydajny sprzęt. Warto pamiętać, że tylko przemyślane wybory w kwestii kuchennego AGD przełożą się na funkcjonalną i wygodną przestrzeń do gotowania.

Dodaj komentarz