Home staging a remont mieszkania

Home staging a remont mieszkania

Home staging to specyficzny rodzaj remontu. Metoda ta jest często stosowana przez sprzedawców, którzy chcą szybko znaleźć kupca. Na czym to polega? Na zwiększeniu wartości poprzez odnowienie nieruchomości i nadanie jej niepowtarzalnego charakteru. A przy okazji być może ukryć kilka wad wnętrza.

Liczy się pierwsze wrażenie

Home staging to popularne rozwiązanie stosowane przez sprzedawców na zachodzie. W Polsce nie jest jeszcze aż tak popularne, ale szybko zyskuje kolejnych zwolenników. To bardzo praktyczna metoda pomagająca szybko sprzedać nieruchomość. Mówiąc krótko w home stagingu chodzi o to, by nadać mieszkaniu lub posiadłości konkretny styl. Dzięki takiemu odświeżeniu i stylizacji znacznie łatwiej sprzedać wnętrze. Poddane takim procesom mieszkania zazwyczaj szybko znajdują swoich nabywców. Efekt działa na wyobraźnię i pomaga wydobyć na wierzch największe atuty mieszkania. Wszystko opiera się na zasadzie, zgodnie z którą najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeśli oglądane mieszkanie od razu nam się spodoba, będziemy bardziej skłonni na kupno bez negocjacji.

Przede wszystkim korzyści

Remont polega na odnowieniu mieszkania i, zazwyczaj, zwiększeniu jego funkcjonalności. W przypadku home stagingu też jest to oczywiście ważne, ale przede wszystkim liczy się to, jak nieruchomość prezentuje się całość i jakie wywiera wrażenie na oglądających. Zmiany ograniczają się do tych najefektywniejszych i zazwyczaj nie wiążą się z wysokimi kosztami. Chodzi o to, co możemy zrobić szybko, żeby mieszkanie czy nieruchomość wyglądała znacznie lepiej i bardziej kusząco. Dzięki umiejętnemu wyeksponowaniu zalet wnętrza łatwiej uzasadnimy jego cenę.

Kiedy warto zdecydować się na home staging?

Omawiane podejście sprawdzi się w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży. Jest to też bardzo dobre wyjście, jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu na odnowienie nieruchomości. Zwłaszcza, gdy budynek lub mieszkanie nie wymaga drogiego, generalnego remontu. Oczywiście nie w każdym przypadku włożone pieniądze nam się zwrócą. Warto jednak rozważyć home staging. Przy odpowiednim skalkulowaniu nieduże zmiany mogą wpłynąć pozytywnie na decyzję nabywcy i sprawić, że sprzedamy naszą własność szybko i bez zbędnego obniżania ceny.

Dodaj komentarz